| Andreea_Roxxana_2000 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu diferentele dintre politehnica si universitate pe un profil de informatica. care este mai grea si de ce?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta e ca la politehnica mai faci si altceva decat programare software. Faci electronica, faci partea de hardware si in functie de sectia pentru care optezi chiar si robotica.

La universitate la facultatea de informatica faci strict partea de programare software

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Dintotdeauna politehnica a avut un grad de dificultate mai ridicat si dintotdeauna numarul de ani de studiu a fost mai mare.Dar, se stie ca, pentru tot ceea ce este obtinut cu multa truda, foloasele/beneficiile vor fi pe masura!

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru cei fara logica, ambele sunt foarte grele...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultate grea, decat pentru puturosi!
Cine-i serios si pune mana pe carte, nu i se pare nici o facultate grea.
"Greul" este o explicatie des folosita de putori!

| Cmi_Mihai_1995 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu neapărat. Uite eu am absolvit o facultate de informatica, o școală militară și acum sunt anul 4 la TCM, dar sincer nu as putea sa fac medicina, științe sociale, litere, indiferent cat m-aș strădui. Daca nu am atracție, și nu îmi place, pot sa le consider "grele" pentru mine