| larrii a întrebat:

As vrea sa urmez facultatea de psihologie pentru a deveni un bun consilier. Ce parere aveti? Este grea facultatea? A terminat cineva aceasta facultate?

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Grea. depinde cât de mult îţi place să toceşti. Cică majoritatea examenelor sunt orale, dar nu sunt sigură de asta, cred că depinde şi de facultate.
Dar gândeşte-te. 3 ani + master = 5, + 3 sau 4 ani pregătiri, că nu devii consilier peste noapte. E muncă grea pe termen lung, şi trebuie să ai o înclinaţie grozavă. Plus noroc să ai loc de muncă, pentru că ideea cu "îmi deschid cabinet" e bună de preş.

Răspuns utilizator avertizat
| ETZ a răspuns:

Si eu m-am gandit candva la psiho, dar facultatea e grea si dureaza mult, loc de munca gasesti mai greu, dureaza ani pana iti deschizi cabinet, doar daca ai noroc si castigi la loto si plus ca nu faci foarte multi bani, asta depinde de localitatea in care te afli, pentru ca unele persoana inca mai au impresia ca daca se duc la psiholog/consilier cei din jur o sa-i creada nebuni