| drakudark a întrebat:

Pentru proba scrisă la concursul de a deveni ofițer ISU, trebuie scris la fiecare lege articolul și aliniatul din care face parte ceea ce scrii, sau este suficient să ști conținutul legii respective? A mai susținut cineva o probă similară?

2 răspunsuri:
| PufletiStarNesarati2 a răspuns:

Am sustinut eu acum 2 ani, nu trebiue sa stii aliniatul, dar trebuie scirs articolul, eu sunt ofiter in Bacau.

| drakudark explică (pentru PufletiStarNesarati2):

Si ai idee cat de complex e testul? Cate intrebari, si trebuie scris cuvant cu cuvant sau poti sa reformulezi? Si articolul trebuie stiut integral sau ajung doar cateva aliniate mai importante?