| Paix a întrebat:

Aștept răspuns real sincer.
Salariul unui subofițer jandarm?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimeni cum sa iti dea un raspuns exact, pentru ca functia schimba radical salariile in institutiile militarizate. Sa-ti zic asa, de regula e in jur de 2000 de lei, dar depinde de multi factori(vechime, functie, sporuri etc).

| Paix explică (pentru anonim_4396):

Adevarat in privinta acelor aspecte dar salariul minim standart a unui proaspat jandarm din scoala de subofiteri fiind aprox 2000 lei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paix):

Salariul minim e acelasi ca la privat(standard, 1450 lei brut), dar ma refeream ca de regula in jurul sumei de 2000 de lei primeste un subofiter de jandarmi( si nu numai de jandarmi). Acum, exista si care primesc 1450, si care primesc 3000+, dar sunt putini.