| Andrewss a întrebat:

Am 22 ani.Sa muncesc in strainatate (loc asigurat cu peste 1000 euro pe luna sezonier) sa-mi strang ceva banuti sau sa-mi gasesc aici in Romania un job cu posibilitate de promovare.Nu mi-e rusine sa spal buda big grin dar pot mai mult...idea e ca nu stiu ce sa fac... Voi ce ma sfatuiti?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la ce vrei să te mai întorci?
În România, la ora actuală, nu ai niciun viitor.
Promovează acolo, fă-ți o carieră, o familie și să fii fericit. Aici este foamete, șomeri mulți, salarii și pensii tăiate, prețuri mare, etc.
Pa, pa.

| Alexandru_5661 a răspuns:

Nu vei reusii niciodata sa speli tot rahatul din Romania!
Mergi unde ai un loc asigurat chiar daca e sezonier daca iti faci un calcul si vezi ca iti ajunge sa te intretii e bine! pana gasesti ceva stabil si full time! Daca ai vointa orice poti avea!
Asa ca daca ai ocazia sa pleci, pleaca!
Romania! ce-a mai de rahat tara! oricat v-ati mintii voi ca nu e asa!

| morenika17 a răspuns:

In strainatate ai mai multe posibilitati. Castigi mai multi bani, iar conditiile sunt destul de bune. Nu ti-e rusine sa speli buda, atunci nici sa faci videochat laughing? castigi destul de multi bani. poti ajunge usor la 2- 3 000 de euro pe lunawinking

| Andrewss explică:

Muncesc la un hotel in zona de munte pe sezon de iarna.Am plecat pentru ca aici aveam niste probleme personale.Am vrut sa scap de rutina.Da. e munca subcalificata, dar m-a ajutat psihic mult.Imi plac provocarile si am spus " o fac si pe asta!".Dar pana la pierderea respectului de sine nu am ajuns happy mansarda functioneaza happy