| GaN a întrebat:

Imi permit sa economisesc undeva la 1000 lei/luna. Ce ma sfatuiti sa fac cu ei? Eu m-as gandi sa imi strang ceva timp si sa deschid o mica afacere. Dar nu stiu ce... Astept cateva sfaturi de la voi. Multumesc!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Investeste in tine si incearca sa faci mai mult pe luna. In functie de domeniul de activitate, mergi la niste cursuri pentru a te supraspecializa. Cu 1000 de lei pe luna nu prea ai ce sa faci ca afacere,,,,, iar afacerile sunt ele insele un risc. Am un prieten care are un anticariat, dar omul e as in chestiile astea - el investeste 1 leu si scoate 8 pe el, doar ca trebuie sa ai un astfel de cap-nu e pentru toata lumea.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Bravo tie. In principiu nu prea ai ce afacere sa deschizi, dar ai putea sa faci doua chestii mari si late -
1. Sa iti iei teren agricol, eventual chiar o casa pe undeva la tara cu livada ceva pe linga ea si sa te apuci de produs chestii bio.
2. Sa mergi prin bazaruri/talciocuri si sa cauti argintarie veche. Se da la preturi de nimic de multe ori. Cumperi, o iei si o cureti cu simt de raspundere (aici ai putea investi si in ceva scule profesionale pentru curatat argintul), dupa care le vinzi in afara pe ebay/amazon/etc.