| Bookaholic18 a întrebat:

am luat bacul, si vroiam sa ma inscriu la facultatea de Relatii internationale si studii europene. Stie careva in ce domeniu poti profesa cu aceasta facultate?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu prea poti face mare lucru cu facultatea asta in practica. teoretic suna frumos si important dar practic mari sanse nu prea iti ofera. De-asta au si ramas locuri, ca nu se ingramadeste lumea sa faca o facultate care nu prea foloseste la mare lucru. Daca nu ai alta sansa mergi si fa-o dar dupa facultate sa faci un masterat pe un profil mai util, de exemplu pe resurse umane, exista tot in cadrul ASE.

| badasssead a răspuns:

Cine ti-a zis ca in domenii se tine cont de diploma? thinking de ce mergi acolo daca nu ai nimic in plan? poti sa fii ce vrei tu,conteaza sa fii bun la ceva,si eu daca as fii de seama ta sigur m-as duce la medicina e foarte frumos, greu, dar stii, se merita, si nu iti pui astfel de intrebari..stii ca o sa iti gasesti loc de munca oriunde in lume. ceau