| oany a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat! Lucrez la radio si urmeaza grila de toamna.Eu o sa am emisiunea in fiecare zi de la 16-18 si nu stiu inca ce nume sa ii pun si ce subiecte sa abordez! Vreau sa fie...altceva! Astept sfaturile voastre! Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Abordeaza, pentru o perioada, subiecte din moda, gen cum ne imbracam la o petrecere deosebita gen nunta, banchet, majorat etc, sau cum ne imbracam la birou, cum sa se imbrace o eleva ori o studenta, ce culori se poarta in aceasta toamna si in ce combinatii, cum sa ne machiem in functie de ocazie, ce modele de pantofi si de genti se poarta etc. Ai putea invita stilisti, care timp de o ora sa vorbeasca la modul general despre tema respevtiva si in urmatoarea ora sa dea telefon ascultatorii si sa ii puna stilistului respectiv intrebari legate de acel subiect, iar el/ea sa le dea sfaturi. O alta idee ar fi sa faci oemisiune pe teme geografice si in fiecare zi sa faci un reportaj despre un loc din tara sau din straintatae, insa la radio nu ar avea prea mult farmec, deoarece pentru astfel de subiecte e nevoie de imagine pentru a intelege frumusetea unui anume loc, unui anume forme de relief etc. (valabil si in cazul obiectivelor culturale sua turistice). Insa, ai putea incerac o emisiune pe teme istorice si sa prezinti in fiecare seara o personalitate istorica sau un moment istoric, din istoria romana sau universala, intr-o maniera placuta si pe intelesul tuturor(cu toate ca ma indoiesc ca exista multe persoane in ziua de azi interesate de istorie si de cultura, la modul general). O alta idee de emisiune ar fis a o faci pe etme de sanatate si nutritie si sa inviti medici din diferite domenii care sa vorbeasca despre acea tema si apoi sa intre si asculattorii in direct cun propriile intrebari, la cre sa primeasca raspunsul specialistului. Ar mai fi o idee sa faci emisiuni pe teme de invatamant sau de religie sau, de ce nu, o emisiune in care sa lansezi tineri cantareti romani, cu adevarat talentatiAr fi binevenita si o emisiune despre problemele adolescentilor din ziua de azi, despre hobbyurile si dorinetele lor, la care aqcestia sa aiba posibilitatea sa si intervina. Nu iti recomand emisiunile despre politica, pentru ca sunt pre amulte deja si am inceput sa ne plictisim sa auzim aceleasi si aceleasi lucruri. Iti doresc mult succes orice ai alege, multa inspiratie si putere de munca indiferent de formatul de emisiune si subiectele pe care le vei alege!

3 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Scuze pentru cuvintele repetate sau scrise gresit, dar am tastat repede si nu am recitit mesajul inainte de a-l publica.

| Primeop a răspuns:

Fa radioul TPU FMhappy

| Kojocaru_Karolina_1998 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti spun inca nu am avut asa problema