| pisicuța444 a întrebat:

Sall TPU, am nevoie de un sfat. Cum sa o fac pe mama mea sa imi asculte parerile si sa ma inteleaga? De fiecare data cand vreau sa-mi spun parerea tipa la mine si o ia razna. Multumesc anticipat. Astept sfaturile voastre pe mail. sad

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai putea să o abordezi atunci cand e in toane bune si să vorbesti calm, frumos cu ea. Poate e stresata cu serviciul.

| UserulAnonim a răspuns:

Indiferent cat de greu de cap este un parinte, acesta te va iubi neconditionat. Incearca sa te apropii de ea, si incet incet te va asculta si-ti va respecta opiniile. Incearca, atunci cand vorbeste sa fii si tu atenta la ea, si va face la fel.
Crede-ma, nu trebuie decat sa-ti intaresti relatia mama-fiica si veti vorbi liber. Funda?