| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Bună! Am un job de pe 29 MArtie. Ziua de Salariu este pe data de 10 în fiecare luna.. Întrebarea mea este pe 10 aprilie o să primesc banii doar pentru cele 3 zile lucrate în Matrie sau și pentru zilele lucrate în Aprilie până pe 10?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar ce ai lucrat in Martie. Pe 10 Mai vei lua salariul intreg.
Daca vei lucra toata luna, normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti sa primesti salariul doar pe 3 zile.
Tu vei primi salariul abia luna urmatoare, pe 10 Mai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O să fii platit pentru cele 3 zile.

| SuNaM a răspuns:

Vei primi banii doar pe cele trei zile lucrate in martie. Salariul se da de la data de 1 ale lunii pana la 30/31 si pe o luna precedenta. Practic in aprilie pe 10 iei banii de pe luna precedenta, adica martie. Acum ghinionul face ca ai doar 3 zile pe martie sad. Succes!

| Anonimafarahaz2 explică (pentru SuNaM):

Am înțeles, mulțumesc. cineva îmi zicea ca nu o sa primesc nimic pana pe 10 mai deoarece nu se poate plăti un salariu dacă nu ai cel puțin o săptămână lucrată în luna respectivă

| SuNaM a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

Nu exista așa ceva. Ești plătit pe cât ai muncit. Nu exista daca ai o luna sau nu. Atât timp cât ai lucrat, o să plătești ))