| Stefaniahruhlaw a întrebat:

Aș avea nevoie de ajutorul vostru! Sunt studenta la drept si cum as putea sa retin cat mai bine termenii juridici și sa imi formez un vocabular specific domeniului in care o sa lucrez? Precizez ca sunt in anul I.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti retine termenii juridici doar invatand, repetand, cautand sa-i intelegi si folosind acesti termeni, discutand cu colegii, nu exista o alta cale.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mai există și alte căi. Tatăl meu era ofițer cu ordonanță. Le repeta de atâtea ori cu ordonanța până când acesta cu 4 clase le știa pe de rost.

1 răspuns: