| Morenadespina a întrebat:

Azi am primit rezultatele la evaluarea nationala si am luat 9.30 la romana si 8.20 la mate, iar media de admitere ar fi un 8.98.
Credeti ca a.si avea sanse sa intru la liceul Mihai Eminescu din Constanta?

Răspuns Câştigător
| xDragosel007 a răspuns:

Pai depinde cat de buni sunt cei de la respectivul liceu si care este nota de admitere. Dar in general liceele nu au note de admitere mai mari de 9 (sunt cateva).

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!