| oxocle a întrebat:

Joi trebuie sa completez fisa de admitere la liceu. Am media de admitere 9.17 si as vrea sa dau la un liceu cu profil real, mate-info. Ce parere aveti? Sunt din Bucuresti, si m-am gandi la aceste optiuni
1. Liceul Ion Barbu
2. Liceul Mihai Eminescu
3. Liceul Matei Basarab
4. Liceul Ion Creanga
5. Liceul Ion Neculce
6. Liceul Kretulescu
7. Liceul Ion L. Caragiale

As vrea o parere despre aceste licee, despre profesori, elevi, cum e scoala in general, cum se invata etc.
Cine este din aceste licee las id pe privat. Multumesc.
P.S. Am luat 10 la mate si 8.40 la romana, la evaluarea nationala deci imi place matematica mai mult.

6 răspunsuri:
| RobyK2 a răspuns:

Basarab, Eminescu sau Barbu ti le recomand. BAFTA!

| oxocle explică (pentru RobyK2):

Dar cel mai bun? eu vroiam la barbu. Dar am auzit ca nu mai e ce a fost, si cladirea e "ca dupa razboi"

| LittttleMonster a răspuns (pentru oxocle):

Si pana la urma ce ai trecut? Eu am trecut Creanga la filologie. Daca esti boboc acolo lasa id pe privat daca vrei:*

| AlexiaD a răspuns (pentru LittttleMonster):

Hei:* Si cum ti se pare? Vreau si eu sa dau la Creanga si as vrea sa stiu o parere a unui elev de acolo.Multumesc frumoshappy

| LittttleMonster a răspuns (pentru AlexiaD):

Pai e foaaarte bine.Colectivul e super ok. Unii profesori sunt super de treaba, profa noastra de bio e nasoala ssi asculta la fiecare orastraight faceAm luat 6 la ea si nu meritam(meritam mai mult si toata clasa a zis astalaughing)dar ma rog.In rest e calumea, te lasa in pauze afara, sunt banci si fileu din ala ca la volei, te lasa sa joci volei si sa iesi in pauze sa fumezi darr nu in curtea scolii.Deci e bine.love strucklove struck imi ador liceul. kiss. Sper sa vii.

| LittttleMonster a răspuns (pentru AlexiaD):

Stai ca acum mi.am dat seamalaughingesti a opta sau a 9a ca la intrebare ai pus ca 'Joi trebuie sa completez fisele'laughing.