| pisioi a întrebat:

Buna!winkingce inseamna profesor de gradul 1?

8 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Profesorul de gradul1, in cat mai putine cuv inseamna profesor care are cel mai mare salariu.adica are salariu mai mare decat la gradul 2 si cellelalte. ajunge un profesor la gradul1 dupa mai multe inspectii si inspectirii decid. sper ca te-am lamurit happy

| Lala20 a răspuns:

laughing Adica e titular.

| swet girl 22 a răspuns:

Unu la care vizezi materia si noptea>D

Răspuns utilizator avertizat
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Gradul 1 este gradul cel mai mare pe care il poate avea un profesor.Acesta reprezinta faptul ca acel profesor care il detine este capabil 100% pentru a preda materia sa. Un profesor de gradul 1, mai pe scurt este unul foarte, foarte, foarte bun. Daca ai norocul/ghinionul(depinde de ce crezi) de avea un asa profesor atunci...mananci materia pe paine.

| magicianul19 a răspuns:

Sa te imputi de bani
sa aiba bani multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In invatamant exista trei trepte ierarhice: Definitivat, Grad II si Gradul I.
Pentru fiecare grad se fac inspectii si se sustin examene de specialitate.(ele fiind din ce in ce mai avansate pana se ajunge la gradul I.
(* aceste lucruri se fac in timp, necesita trecerea unor ani).
(Ce ti-am spus eu este pe scurt daca vrei sa stii exact cauta pe net "metodologia perfectionarii cadrelor didactice" )
----Nu sunt profesor----

| pisioi explică:

M-am lamurit cel mai binelaughingam intrebat profesorulaughingce grad e si mi-a explictahappy