| xXWhisperOfLoveXx a întrebat:

Deci am o mare dilema in legatura cu 2 Licee.
Pentru cei ce cunosc Liceul Tehnic si Eudoxiu Humruzachi din Radauti sau daca nu siti o sa va povestesc eu despre ele happy
Eu am intrat la Industrial[Tehnic] la Economic,dar nu mi-am dorit aici sa intru, as fi vrut la Hurmuzachi Filologie sau Stiinte Sociale.Acum trebuie sa aleg intre industrial-Filologie si Hurmuzachi-Stiinte Sociale ultima clasa.Hurmu e un liceu renumit,bun,frumos,unde totusi se invata,profesori mai severi, un bun liceu si cam toata lumea merge acolo.Industrial e un liceu mai urat,mai naspa, dar eu am media 7.93 :-s,invat destul de bine,dar matematica ma strica,nu-mi place deloc si nici nu o inteleg, de aia vreau la Filologie + ca le am mai bine cu Engleza si Romana.Am inteles ca si la Stiinte Sociale nu dai Bac-ul la Mate si mi-am dorit si acolo sa intru + ca erau 3 clase iar cea mai mare medie era 9.98, iar cea mai mica 8.24, asa ca nu vreau sa fiu ultima acolo la invatatura, iar la Industrial 8.01 media,dar e un liceu la prost sa zic asa si am multe cunostinte la Humruzachi, deci cam ce sa fac? Visul meu de 2 an isa ajung eleva la humuzchi, dar cam ce e mai bine pentru mine?

Răspuns Câştigător
| dianna92 a răspuns:

Nici la filologie nu dai bac-ul la mate. Insa la filo faci doar 2 ani de mate iar la sociologie faci mate toti anii. E adevarat ca nu faci la nivelul de mate-info dar daca sunt profi severi, e posibil sa ai corigente. Eu am terminat la Eminescu la studii sociale si sunt unii profi care au lasat corigenti la mate chiar daca elevii nu erau de la mate info si teoretic ar fi trebuit sa fie mai indulgenti. Daca vrei la Hurmuzachi, mergi acolo insa fi sigura ca e un liceu serios si trebuie sa faci fata, nu sa iti fie greu si sa ajungi sa il detesti si sa ai corigente peste corigente. Intereseaza-te cum te poti transfera daca doresti sa mergi la Hurmuzachi.

1 răspuns:
| xXWhisperOfLoveXx explică:

Hurmuzachi*