| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt la facultatea de medicina, aproape o termin si vreau sa-mi fac rezidentiatul si stagiatura in SUA. Vreau sa stiu cati ani de fiecare sunt nevoita sa fac, ce salariu, cate ore pe zi daca am vreo uniforma. Detalii si detalii.
P.S : Vreau sa-mi raspunda cei care intr-adevar stiu nu " cred ", " asa am auzit ", " asa mi-a spus nea Ion ".
Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| butterflyone a răspuns:

Avand in vedere ca e in SUA, s`ar putea sa nu stie prea multi... Daca era la noi in Romania era ok.
Oricum, o sa urmaresc subiectul - sunt interesata si eu de medicina si tot asa, as vrea sa termin liceul aici si sa plec sa practic medicina in alta tara.
Eu o sa-ti dau un raspuns referitor la uniforma, ca atata stiu deocamdata... Uniforma trebuie sa fie prezenta in orice spital, indiferent cat de prost din punct de vedere al aparaturii etc e. Oricum, depinde si spre ce specializare inclini... Eu inclin spre chirurgie.
Oricum, iti doresc mult succes! Sa devii un medic cunoscut!

| BiasDiana a răspuns (pentru butterflyone):

Si eu tot chirurgie, neurologie mai exact. Bafta si tie.

1 răspuns: