| MadRaven a întrebat:

Bună,
După ce criteriu sunt repartizaţi profesorii? În funcţie de notele obţinute de-a lungul facultăţii sau?
Cine face aceste repartizări?
Mulţumesc.

1 răspuns:
| SofiaAndreea a răspuns:

Profesorii dau un test la inceputul fiecarui an scolar, iar in functie de notele pe care le iau sunt repartizati la anumite scoli! FUNDA?

| suntserios a răspuns (pentru SofiaAndreea):

Nu dau niciun test la inceputul anului scolar. dau un examen de titularizare pentru posturile libere. odata luat acest examen si obtinut un post la o scoala / liceu este definitiv nu mai trebuie sa dea niciun examen.

singurele exemene care le mai dau sunt cele pentru grade, dar nu au nicio legatura cu postul

| MadRaven explică (pentru suntserios):

Bună,
Păi şi rămân la acelaşi liceu? Dacă să zicem că eşti foarte bun, nu poţi ajunge la un liceu de prestigiu decât dacă se va elibera un loc?
Mulţumesc.

| suntserios a răspuns (pentru MadRaven):

Da locurile la scolile de stat se ocupa prin concurs. Trebuie sa fie scoase posturile la concurs sa poti sa il ocupi

| SofiaAndreea a răspuns (pentru suntserios):

Ba nu e definitiv! daca e asa cum spui tu atunci de ce ni se schimnba profesorii in fiecare an? si mai pune si ca ne-a spus profa de sport asta!

| suntserios a răspuns (pentru SofiaAndreea):

E definitiv daca iti iei si examenul de definitivat imediat dupa dupa cel de titularizare.