| Prefelix a întrebat:

În media de la bacalaureat, intră și notele obținute la probele orale (română și engleză) sau doar cele obținute la probele scrise?

Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
La probele orale nu se iau note ci calificative (mediu/avansat/experimentat0.Deci neluand note la ele nu se iau in calcul.Mult succes! happy

| Prefelix explică (pentru Floreenofficial):

Am înțeles și mulțumesc!

| Floreenofficial a răspuns (pentru Prefelix):

Multumesc si eu si succes la bac, invata acum cat mai ai timp!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar scrise. Pentru cele orale se emit certificate separate cu calificative: incepator, avansat, expert parca care n-au nicio legatura cu probele scrise.

| CuriousStuff a răspuns:

Notele de la competente, adica cele de la oral, TIC, limba straina nu intra in media finala de la bac, sunt separate, nota de la bac se face doar din media celor 3 materii "principale".

| AndaAndutza1999 a răspuns:

Cele obtinute la probele scrise..Se face media intre ele si daca ai obtinut peste 6 ai admis