| eiblab a întrebat:

Buna este bun liceul Colegiul economic "Mihail Kogălniceanu"-Focsani?
După ce termin liceul as vrea sa ma duc la facultatea de medicină dar nu stiu daca e bun liceul.

Răspuns Câştigător
| Kamiyashiro a răspuns:

Nu e bun liceul decat daca vrei sa intri in afaceri, sa devi contabil, sa fi economist, sa fi patron etc... in plus cunostiintele dobandite in liceu te vor urmari toata viata. Dar poti ajunge contabil sef la spital, deci este bun si liceul economic. Sau poti ajunge stomatolog.
Daca vrei sa faci medicina dupa, adica facultatea de medicina as fi recomandat un liceu de asistenti emdicali, dar nu exista decat postliceal, deci cel mai potrivit liceu este liceu sportiv sau Liceul cu Program Sportiv. De ce? Ca sportul e medicina, de-aia. Cunostiintele sportive te vor ajuta si ca medic si ca asistent medical si la situatii de urgenta.

| Mihaela2729 a răspuns (pentru Kamiyashiro):

Buna,esti la CEMK? Daca da, am niste intrebari ca as vrea sa ma transfer acolo

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mde...se intră cu 7-8. Tu iei atât la evaluare?

| Lovelife00018 a răspuns:

Daca te pregatesti pentru admitere nu conteaza ce liceu urmezi. E adevarat ca poate iti e mai usor daca te duci la stiintele naturii, dar nu e imposibil sa intri la medicina daca urmezi un liceu cu profil economic