| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva student la Optometrie?
Imi dati va rog niste detalii despre aceasta facultate:materii studiate,oportunitati de angajare dupa finalizare, grad de dificultate.Mersi mult!
O zi buna!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca vei avea norocul sa-ti raspunda chiar unul care a optat pentru. ac. meserie!
Cu putina rabdare si insistenta, goagalul ti-ar fi dat "pe tava " toate informatiile cerute in intrebare--- vezi aici raspunsul dat de Prof. Univ. dr.ing. Mihaela Ioana Baritz de la Catedra de mecanica fina si mecatronica, coordonatorul respectivei specializari :http://www.opticianul.ro/nr4/optometrie.htm

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Multumesc,dar eu vreau sa aflu parerea celor care deja urmeaza sau au terminat aceasta facultate in urma experientei.Informatiile teoretice le-am citit si eu pe diverse site-uri.O zi buna!

| JoulieT a răspuns:

Mai vrei sa dai la optometrie?