| anonim_4396 a întrebat:

Mi-as dori foarte mult sa vorbesc cu cineva care este student/a la arhitectura. Vreau sa aflu mai multe despre aceasta facultate. Oricine imi poate oferi informatii despre asta, e bine venit! Mersi anticipiat! happy

2 răspunsuri:
| Liviu_2019 a răspuns:

E facultate grea foarte grea dar care te invata multe lucruri. Nu oricine e facut pentru asa ceva.Si o problema majora e daca dupa ce vei termina faculta iti vei gasi un job in domeniu ceea ce e cam greu in Romania. Nu vreau sa te sperii dar asta e adevarul.
Iti recomand sa studiezi bine piata muncii, sa intrebi in stanga si in dreapta ce si cum sa te interesezi si dupa aia sa decizi daca dai sau nu la aceasta facultate.

Asta ti-o spun pentru binele tau. Ca asa poti sa intrii la facultatea de arhitecura sa inveti sa termini si dupa sufletu' job. Si sa inveti 5 ani ca parca atatia ani sunt si dupa aia sa nu iti gasesti in domeniu e fff frustrant sa stii.

Bafta si repet informeaza-te de pe forumuri, in stanga in dreapta la prieteni. Studiaza piata muncii, intra pe site-uri de joburi vezi daca sunt joburi pe asa ceva entry level vezi ce se cere, ce se invata la facultate, vezi daca cele doua se pupa, etc etc.

| Ro_Arhimania_1987 a răspuns:

Incearca aici http://arhimania.ro/ - Comunitatea studentilor arhitecti din Romania