| zharmas a întrebat:

Buna seara, eu lucrez la o firma unde avem salopeta obligatorie si ne schimbam in vestiare aseara am fost sa ma schimb si am gasit vestiarul gol deoarece mi s-a umblat la vestiar si mi s au luat adidasi, aparent au fost furati. ce pot face in legatura cu asta daca nu se va recunoaste nimic, au voie sa mi umble in bunurile personale din vestiar?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa vorbesti cu seful. Evident ca nu, nu are voie niciun angajat sa iti umble in lucrurile personale si sa plece cu ce ii pofteste inima.

| gabicoo a răspuns:

Pune lacăt pe dulap! Și o minicameră de bicicletă - mascată în dulap! Ca să ai dovezi data viitoare!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Sau aruncã-i așa o vorbă, aluia pe care îl bănuiești că a furat, că trebuie să-ți cumperi Exoderil pentru ciupercă la unghia piciorulului și vezi ce reacție are!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Lucrezi intr-o firmă compusă din oameni săraci și cătiva hoți