| cristinacriss23 a întrebat:

Buna seara TPU! Acum intru in ultimul an de liceu, la un profil uman ( Socio-umane) si mi-as dori sa merg mai departe la facultatea de drept UBB Cluj. Din cate am inteles 50% conteaza media de bac, si 50% o admitere din rationament logic. Vreau sa stiu, cum este testul mai exact? este grila, este lung? exista un manual din care pot invata, sau chiar manualul de logica din clasa a9a? Pot reusi acum in ultimul an sa-l invat, si cam ce nota mi-ar trebui? As vrea daca se poate un raspuns cat mai concret. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Zdog a răspuns:

Salut, poti gasi mai multe informatii pe site-ul facultatii sau poti suna la ei si sa-i intrebi happy
Site : https://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/concursuri_admitere/
Toate cele bune!