| AndreaMe a întrebat:

Stie cineva care sunt demersurile de facut pentru a te inscrie la o facultate (de medicina) în România ca Român de pretutindeni (cum ar fi : echivalarea diplomei de bacalaureat straina)? Taxa anuala de platit este cea a unui student român sau a unui student strain ( in cazul in care esti la "cu taxa")?

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Depinde de facultate, gasesti astfel metodologia pe site-ul universitatii la care vrei sa dai

de exemplu, in Craiova: http://www.umfcv.ro/admitere-2018-romani-de-pretutindeni