| meoww a întrebat:

Stie cineva de care bacalaureat ai nevoie ca sa dai la facultatea de medicina? Si mai exact cum merge tot procesul acesta de a te inscrie la o facultate de medicina? FUNDA!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cate tipuri de bac stii tu ca exista? Cu bacul tip "picat" nu ai voie la facultate.

| Stefanya_Crengutza_1995 a răspuns:

Heei! BAC-ul este identic..adica nu ai BAC diferit daca dai la facultatea X happy
Pentru medicina..ai nevoie de o nota peste 8 la BAC...si trebuie sa inveti pentru examenele de acolo (nu stiu exact care. ) Oricum..pe langa media e la BAC trebuie sa dai si acolo admitere! Asta e asa in mare ca nu stiu decat de la niste aminci care sunt deja acolo :d
Sper sa intrii!