| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Sunt admisă la Științe Economice/ Marketing.
Am studiat 3 ani la profilul umanist și matematica a fost minimă. Am studiat foarte puțin sau mai bine zis deloc. Merita să confirm locul și sa încerc la aceasta facultate fără a avea cunoștințe in matematica?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Departure a răspuns:

Îți va fi ceva mai greu în primul an într-adevăr, dar nu te descuraja, nu e prea abrubt procesul de învățare a al matematicii economice(opinie), și va veni totul natural
Totuși, nu îți recomand să faci o decizie care îți poate afecta atât de mult viitorul în baza unui răspuns le TPU
Spor!

| anonim_4396 explică (pentru Departure):

Dar unde pot lucra după facultate?

| Departure a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde și de profil dar, în principiu, contabilitate, management, marketing, PR, administrație/gestiune
Și îți vei dezvolta și un spirit antreprenorial