| Mirranda a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si ma gindesc cam ce profesie sa imi aleg. m-am gindit sa merg la un colegiu de economie, dar nu m-am hotarit inca. Stau bine cu matematica, dar nu as vrea sa fiu contabil sau economist. Voi ce imi sfatuiti?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până la carieră mai ai 3 ani, ce te grăbești așa?
Trebuie să urmezi o faculate, cu liceul nu faci un drum de succes în viață.
Pa, pa.

| taviyamato2 a răspuns:

La arhitectura, design, muzica, e mult mai ok pentru tine

| Alexxza06 a răspuns:

Eu sunt la un liceu economic si este foarte bine.Nu ai nevoie de foarte multa matematica asa cum zic unii oameni.Sa stii ca nu trebuie neaparat sa devii contabil sau economist daca ai facut un liceu economic.Sa stii ca nici eu nu sunt sigura daca sa ma fac contabil pentru ca nu impac bine cu cifrele.Insa un liceu economic se deosebeste foarte mult de celelalte prin simplitatea materiilor pe care le vei invata si prin practica pe care o vei face pe parcursul liceului.Crede-ma,un liceu economic este o alegere foarte buna.