Întrebare recomandată | Savoiu_Ioana-Cristiana_1994 a întrebat:

Sunt studenta la medicina si as vrea sa urmez o cariera in neurostiinta.Mai exact vreau sa devin cercetator in domeniul respectiv. Stie cineva cum as putea sa o fac? Am citit destule despre subiect pe google dar raman nelamurita. Termin cei 6 ani de medicina generala si apoi imi aleg specialitate in neuro. De acolo unde ma indrept? Tinand cont si de faptul ca la anul ma inscriu la Erasmus, cum procedez in tarile straine?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti cu u profesor de la facultate, sa iti spuna pasii pe care trebuie sa ii urmezi. Daca studiezi la Bucuresti, iti recomand sa vorbesti cu cei de la catedra de fizio II, ei se ocupa cu neurostiinte si o sa stie ce sa iti spuna.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba la facultate. Aici pe siteul asta n-ai sa gasesti nici urma de medici.

| Marrythenight a răspuns (pentru Salontanul):

Este un medic aici, Brigaela. happy