| TheCubeBoy a întrebat:

Am invatat web design cu ajutorul internetului(am 16 ani).
Daca vreau sa ma angajez la varsta asta,cu jumatate de norma,in domeniu,la interviu o sa-mi zica, ca am nevoie de o diploma de BAC sau chiar de un liceu terminat?(sunt la profil contabilitate si nu ma ajuta la nimic dar imi place mult sa scriu codurile pentru design-ul unor pagini web)
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Kenwill a răspuns:

Scuze pentru link-ul lung...habar nu am de ce e asa pentru ca eu nu am cont pe el sa ma pui ca sponsor...mno habar nu am dar intra doar pe asta http://themeforest.net/?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare firma are cerinte de studii, pentru slujbele ce le ofera. Nu vor chema la interviu persoane care nu indeplinesc conditiile de studii cerute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu confunzi web designul cu web developmentul deja nu cred ca esti deloc pregatit sa lucrezi undeva.

ia si cauta proiecte e net, nu te angajeaza nimeni pentru ca exista destui developeri cu multa experienta si timp peste tine.

| Kenwill a răspuns:

Pai tu esti web designer sau web programmer?
E o diferenta...dar se pare ca tu codezi deci mno...pai nu te poti angaja iti spun eu. Cel mai bine e sa lucrezi ca freelancer adica faci templateuri si le vinzi pe siteuri care se ocupa cu asta...dar daca stii doar HTML si CSS...nu faci nimi...stii sa lucrezi cu bootstrap? JavaScript? jQuery?

Răspuns utilizator avertizat
| Kenwill a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Invata sa folosesti Bootstrap pentru ca este un standard in web development.
Nu te va angaja nimeni, mai ales ca esti tanar fara experienta:P
Uite aici:http://teamtreehouse.com
Invata de la ei si dupa o sa poti sa devii freelancer pe site-uri care se ocupa cu asta:P
Look kiddo...here
http://themeforest.net/? ref=iclicksol&ref=iclicksol&clickthrough_id=378836011&redirect_back=true

| Kenwill a răspuns (pentru Kenwill):

Scuze pentru link-ul lung...habar nu am de ce e asa pentru ca eu nu am cont pe el sa ma pui ca sponsor...mno habar nu am dar intra doar pe asta http://themeforest.net/?