| Marcela a întrebat:

am nevoie de ajutor sad chiar nu stiu ce sa fac, nu stiu ce meserie sa fac nu stiu ce vreau acum trebuie sa ma decid repede de o meserie pe care vreau sa o studiez si nu stiu ce, sfaturi? ps: am 17 ani si locuiesc in austria.
sunt in plop si plopul in aer sad [ fundita puppy dog eyes ]

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi nu te cunoastem deloc, singura tu te cunosti, stii ce preferinte si calitati ai, asa ca esti singura in masura sa decizi. Alege ce-ti doreste sufletul si ce te ajuta calitatile. Succes si numai bine!

| bebetho a răspuns:

Nu înţeleg cum vrei să-ţi spunem noi, anonimii, ce meserie să studiezi daca nu şti tu ce vrei.Cel puţin dă-ne nişte detalii despre ce-ţi place sa faci.

| londonkate a răspuns:

Gandeste-te mai intai la ce abilitatii ai,la ce ti-ar placea sa faci in viitor etc.E viitorul tau,tu esti cea mai constienta de ceea ce vrei sa faci in viitor. Poti sa devii psiholog,avocat,doctor etc.
Cum am spus, incearca sa vezi meseria care "iti face cu ochiul", cere-le sfatul parintilor tai sau profesorilor tai.Si da, este o alegere foarte grea.
Nu-ti face griji, cu timpul o sa iti dai seama!

| bamse a răspuns:

Medic sa t e faci happy