| DDCC a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
O prietenă de-a mea dă admiterea în 22 iulie la Facultatea de Medicină din Cluj-Napoca. Din câte mi-a spus ea are materiale din care să studieze și să facă teste la biologie și la chimie. Mi-a zis că este foarte stresată din cauza asta. Eu sunt la facultatea de informatică și nu am tangențe cu aceste două materii, deci singura posibilitate pentru mine pe care o văd ar fi să studiez pe net despre ele. Am întrebat-o dacă pot s-o ajut cu ceva în legătură cu studiul și mi-a zis că nu am cu ce. Însă continui să cred că mereu există o soluție mult mai bună decât cea pe care noi credem a fi "The best". Eu, spre exemplu, pentru examenul de bac am învățat pe rupte în ultimele două luni, la Matematică de pe mate-online-pentru-toti.blogspot.ro. Deci eu pot zice că pentru mine internetul e sfânt, fapt ce l-am testat pe pielea mea. Deci, aveți voi vreo idee care prin care și-ar putea "accelera" ritmul studiul. Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri în numele ei. happy

3 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna! Am trecut ca si eu printr-o admitere la medicina, fiind in cunostinta de cauza, cu parere de rau iti spun ca nu prea ai cum sa o ajuti, nu din punct de vedere fizic(daca as putea sa ma exprim asa).O poti ajuta insa moral, sa o sustii si sa o incurajezi.
Mult succes la admitere prietenei tale!

| foku a răspuns:

Cum o cheama pe prietena ta? Ca si eu am o versoara la medicina in cluj

| DDCC explică (pentru foku):

Ăsta e profilul ei de Facebook https://m.facebook.com/......?/home.php Postez de pe mobil așa că în caz că nu funcționează link-ul caută pe Facebook "Prața Georgiana". Dacă îi dai profilul ei îți voi fi recunoscător. :)