| Feri5 a întrebat:

Am o întrebare. Aș dori să fac medicina de urgență pentru că îmi place să lucrez la UPU și pe SMURD, să comunic cu pacientul și mai mult pentru că este medicină generală, un beneficiu pentru mine pentru că mă ajută să cunosc tot corpul uman. Întrebarea este următoarea: ce este un medic coordonator de dispecerat? Ce face el practic? Țin să precizez că nu prea mă descurc cu dispeceratele astea nașpa, dar aș dori să știu... Știu că coordonarea dispeceratului este ultimul conținut pentru un medic rezident la medicină de urgență aflat în anul V. Vă rog foarte frumos să-mi răspundeți! Nu uitați că celui mai bun răspuns, îi ofer fundița + un vot! Seară faină tuturor!

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pai poti sa vorbesti cu ei, ca ei stiu cel mai bine.
Daca vrei sa ajungi medic indiferent de specialitate o sa inveti despre tot corpul omenesc in facultate. Cat despre comunicarea cu pacientul centrele de urgenta nu sunt tocmai ideale, acolo scopul e sa trimit pacientul cat mai repede fie pe sectie, fie acasa.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Imi place să lucrez la UPU și pe SMURD"

De unde stii ca-ti place sa lucrezi la UPU și pe SMURD? Esti in clasa a IX-a, deci nu ai avut in viata ta nici cel mai mic contact cu UPU, cu SMURD sau cu medicina in general

"Țin să precizez că nu prea mă descurc cu dispeceratele astea nașpa".
Chiar era nevoie sa precizezi asta? Cum ai fi putut sa te descurci cu dispeceratele? Repet, esti in clasa a IX-a

| Feri5 explică (pentru johnnny123):

Ce treaba are, doar vreau sa ma gândesc puțin la viitor. Atât. Nimic altceva... Dacă știi, îmi poți raspunde. Da, am intrat in contact cu UPU și SMURD pentru ca am rude care sunt cadre medicale acolo, așa ca...

| Eireann a răspuns (pentru Feri5):

Pai poti sa vorbesti cu ei, ca ei stiu cel mai bine.
Daca vrei sa ajungi medic indiferent de specialitate o sa inveti despre tot corpul omenesc in facultate. Cat despre comunicarea cu pacientul centrele de urgenta nu sunt tocmai ideale, acolo scopul e sa trimit pacientul cat mai repede fie pe sectie, fie acasa.