| Gabyy2221 a întrebat:

Am pe fratele meu care a terminat liceul și vrea sa dea la școală postliceala de asistenți medicali.Ar putea sa dea fără diploma de bal. Doar cu diploma de 12 clase?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Se poate dar pana la terminarea scolii postliceale trebuie sa aduci diploma de bac. Suna-i sau uita-te pe site si vezi daca accepta inscrieri fara diploma de bac. Dar repet tot trebuie sa treci bacul pana la terminarea scolii altfel nu iti da diploma.