| Radu_Simona_1994 a întrebat:

Stie cineva daca ma pot inscrie la scoala postliceala ( asistenti) daca am decat 11 clase?
Clasa a 12 de liceu nu am terminat o.
Multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate fara a avea terminat liceul. In unele cazuri este nevoie si de diploma de bacalaureat.

| BJK1903 a răspuns:

Nu,tu trebuie sa ai scoala terminata(+bacalaureatul) deoarece daca nu ai bacalaureatul nu poti sa termini postliceala(adica nu primesti diploma de terminare). Chiar daca nu ei la anul bacalaureatul(anul urmator) ai timp 3 ani sa il ei. Sper ca te-am ajutat happy