| CeNa_CaTa_1998_cwVg a întrebat:

Buna tpu.am si eu o intrebare legata de admiterea la liceul militar.care sunt probele,timpul necesar toate activitatile fizice pentru admitere, funda celui mai bun raspuns

ps. liceul militar alba.
nu ma trimiteti pe blogul liceului sa caut singur, dati un link!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa incerci la Legiunea Straina
Dupa o luna de instructie si mars devii legionar si continui instructia. Termini perioada de 4 luni si atentie: PRIMII 5 din promotie isi pot alege regimentul. Depinde ce vrei: 3. 500E/luna pentru stat in Africa 2.500 E pentru Guyana.

2REP au in principal teatru de operatii in Africa, 3REI in Guyana deci…cu astea prinzi stagii lungi acolo (adica 2ani). In rest cu orice regiment vei face specializari peste tot in primii 3 ani(stagii scurte-4luni si commando eventual 2-3 sapt).