| jedkate11 a întrebat:

Buna TPU.Anul asta trebuie sa decid la ce liceu sa merg insa sunt foarte confuza.La inceput voiam sa dau la un liceu cu profil uman fiindca nu prea ma pricep la matematica,fizica etc. dar acum m-am hotarat sa incerc la liceul de arta fiindca ma pricep la desen insa nu stiu ce facultate pot urma dupa ce il termin si ce meserie pot avea. Daca puteti sa-mi dati detalii despre liceele de arta (cum se invata, ce facultate pot sa urmez dupa ce il termin si ce meserie)ar fi foarte folositoare.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Buna da este o alegere buna cu liceul de arta, nu ai de unde sa stii mai departe ce iti ofera viata si ce iti este scris, nu trebuie sa te grabesti mai este pana atunci, vei creste si vei intelege altfel lucrurile, poti sa faci o facultate de design, de arhitectura, succes

| anaa5 a răspuns:

Pentru liceul de arta.te poti face arhitect, profesor de desen. sfatul meu este ca oricat ai fi de talentata la desen..alegeti un profil..adica gandeste-te tu ce meserie ti'ai dori sa ai. si in funcie de asta iti alegi liceul. asta este parerea mea. alegeti o meserie ce sa iti placa. eu sunt la liceu si mi-a fost frica de matematica si fizica acum sunt la stiintele naturii vreau sa fiu doctor. si nu este chiar atat de grea matematica si nici fizica. sper ca te'am ajutat cu acest raspuns. succes! funda?