| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Are cineva idee cum e sa lucrezi ca chatter pentru OF? Care e salariul aproximativ, cum se desfășoară activitatea, etc.
Va rog daca se poate cineva care a activat in domeniu sau are cunostinte.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SuperCoolDude a răspuns:

Habar nu am, dar am lucrat ca admin in domeniul videochatului. Stiu ca sunt unele persoane la fostul job care lucrau ca trainer si e similara treaba. Trebuie sa vorbesti erotic cu clientii. Sa dai cu subinteles si sa faci referinte cu context sexual. E doar o banuiala dat fiindca nu am avut de a face cu acest rol de chatter. Mai stiam acolo un baiat care avea cont pe un site numit centruldemesaje si gen avea cont de fata si pacalea barbatii ca se vor intalni. Exact acelasi lucru. Vorbea chestii erotice si era gen girlfriend-like.
In principiu, trebuie sa fii o persoana sociabila si capabila sa incite persoana cu care vorbeste dpdv sexual. Si pentru ca este OnlyFans va trebui sa si convingi persoana respectiva sa CUMPERE abonament si continut de la tine. Trebuie sa creezi o conexiune cu acea persoana (client) si sa il faci sa cumpere pornografie de la tine (in format foto si video). Trebuie sa fii o gagica buna rau (mai pe scurt) happy si sexoasa in vorbire

1 răspuns:
| MySwagIsTooDifferentMyBitchIsTooBad a răspuns:

E schema ca sa iti ia ei o parte uriasa din venit si sa te lase cu maruntis. Nu te angaja la cineva, ca poti face OF si singura de acasa. Faci cand ai tu chef iti faci singura regulile. Nu te ajuta cu nimic sa fii angajata la ei ca sa iti ia comision din venit, decat ca iti ofera echipament de filmat mai fain.
Plateste tu sa ai un photoshoot fain, investesti intr-o camera web calitativa, dupa aia iti cresti prezenta social media, te promovezi pe site-uri gen reddit, si gasesti si fraieri sa dea bani pe chatting. Nu-I mare chestie.