| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cand o sa cresc mare as vrea sa devin lunetist in regatul unit. Intrebarea e cum ajung acolo in armata ca lunetist, si daca trebuie sa fac vreo facultate.
P.S : Liceul o sa il fac in Romania

Răspuns Câştigător
| MojeGabriel1997 a răspuns:

Ca sa poti intra in armata in regatul unit trebuie sa locuesti acolo 5 ani ca sa-ti iei cettatenia de englez, dupa mergi si te inrolezi in armata si acolo te vor pregati iei, poti avea doar 2 clase nu conteaza, conteaza sa ai cetatenia

| anonim_4396 explică (pentru MojeGabriel1997):

Pai daca esti cetarean european? Am auzit ca nu e necesar sa ai cetatenie

| Mihaela1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Anglia nu e in UE, chiar ai nevoie de mai multe clase decat trenul, nu te lua dupa zvonuri aiuristice(limba engleza e un must have, of course!)

3 răspunsuri:
| lovethesky a răspuns:

Asa faci?