| Icsicsescu a întrebat:

Bună, TPU! Care sunt examenele de admitere la Academiile militare din ţara şi in ce constau ele?

... Mulţumesc!

Dau fundă celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare academie are propriul regulament de admitere, de regula probe fizice si examen/test teoretic. Pentru informare te poti uita pe site-ul oficial al academiei la care vrei sa mergi, la Admiterea 2013, cam la fel va fi si anul viitor.

1 răspuns:
| TheKittyCatGirl a răspuns:

Cauta aici: http://www.mapn.ro/recrutare/elevi.php sper macar sa iti faci o idee! Funda?