| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune cat castiga un inginer chimist in Romania? Este o cariera de viitor?

Răspuns Câştigător
| PinkPanther001 a răspuns:

Pentru cei care isi doresc un job ca Inginer chimist nivelul de experienta solicitat de majoritatea companiilor este de minim 3 ani de experienta.
Salariul de pornire in companiile din Bucuresti este in general de 500 de euro dar ajunge si la 1.000 de euro. Valoarea sa variaza insa de la o companie la alta in functie de responsabilitatile atribuite sau de domeniul de activitate. In provincie salariul de pornire este de 400 de euro si poate ajunge si la 800 de euro.
Avantaje: Un Inginer chimist are posibilitatea sa dezvolte o cariera in acest domeniu dar si sa puna in aplicare toate cunostintele acumalate.

Dezavantaje: Activitatea intensa si continua, orele suplimentare efectuate, responsabilitatile sunt doar cateva din principalele dezavantaje ale unui astfel de job.

Este o cariera de viitor!

| anonim_4396 explică (pentru PinkPanther001):

Multumesc!

2 răspunsuri:
| arcuno a răspuns:

Ca sa gasesti locuri de munca pentru asta cauta pe internet GEN:Slujbe inginer chimist in Romania. Daca nu gasesti, slujba asta n-are viitor