| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt Moldovean am 18 ani,deci acum la moment locuiesc in Republica Moldova si la vara vreau sa plec din Republica Moldova ca m-am saturat de saracie si de rusofoni si niste moldoveni politicosi,deci mai pe scurt vreau sa fac cursuri de bucatar sef si vreau sa locuiesc in Bucuresti sa mi fac cursuri deoarece cursuri de bucatar sunt conditi bune decat la noi in Republica Moldova,deci acum mam reprezentat ceea ce am am vrut sa spun!
Eu am am decis sa vin la anul in Romania si vreau sa imi spuneti unde este cel mai bine sa invat cursuri de Bucatar si altele cursuri,adica in ce oras este cel mai potrivit,eu am inteles ca in Bucuresti sau nu?
Mai am si o probleme referitor la actele,adica se poate invata cu pasaport biometric moldovenesc la cursuri,sau cu viza romaneasca? Deoarece nu am pasaport roman si daca ma duc in Romania se poate face pasaport Roman daca invat Cursuri?
Acum am nevoie de sfaturi, sa ma ajutati va rog frumos! Multumesc la Toti!
FUNDA LA CEL MAI BUN SFAT!

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Probabil ca in Bucuresti. Cursurile nu vad de ce nu le-ai putea urma si cu pasaport moldovenesc.