| xAndreeaLaura a întrebat:

sunt clasa a 11 a, la un liceu teoretic, profil filologie intensiv limba franceza.M-am hotarat, ca dupa ce termin liceul sa dau la Medicina. Daca ma voi apuca de acum de invatat biologie si chimie( ceea ce eu numai fac din cls a 11 a ) oare am sa reusesc? Mentionez ca verisoara mea este medic specialist in chirurgie generala, ea mi-a dat aceasta sugestie, si mi-a spus ca ma va ajuta si ea.

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

Eu sunt studenta la medicina, am trecut acum anul 4. Am terminat, de asemenea, un profil teoretic, romana bilingv engleza si am facut pregatire pentru admitere si am intrat cu nota mare chiar. Deci totul depinde de tine, de cata silinta iti dai etc. Se poate, totul se poate, trebuie doar sa vrei si sa depui efort pentru a ajunge unde iti doresti. Medicina e frumoasa si merita fiecare sacrificiu. Succesbig grin

| xAndreeaLaura explică (pentru Smileygirl23):

Multumesc....astept sa imi mai dai cateva sfaturi si sa-mi povestesti cum este la medicina, verisoara mea nu prea are timp si ma intalnesc foarte rar cu ea.Am sa ma straduiesc sa intru la fara taxa sa-mi demonstrez mie in primul rand ca pot si apoi si celorlalti.Te pup si astept sa-mi povestesti cate ceva cand ai tu timp:*Inca ceva, esti la Bucuresti la UMF Carol Davila sau in alt oras?

| Smileygirl23 a răspuns (pentru xAndreeaLaura):

Buna, sunt la Umf Gr T Popa, Iasi. Te astept sa imi trimiti in privat ce intrebari legate de facultate ai si iti voi raspunde cu prima ocazie.

5 răspunsuri:
| Florentina_7104 a răspuns:

Sigur ca vei resusi daca inveti si chiar te stradui.Mult succes!

| maria0129 a răspuns:

Reusestihappy...am si eu u prieten care a dat anul asta la medicina, chiar daca a fost la un liceu de arta profil : arhitectura. a invatat tot anul si sunt absolut sigura ca va intra big grin. totul tine de tine ...sa inveti cat se poate de bine

| Ciubotaru_Laura_1997 a răspuns:

Buna, Smileygirl23. Eu sunt din Iasi si as vrea sa dau la Facultatea de Medicina Grigore T. Popa. As vrea sa va intreb mai multe lucruri, daca sunteti amabila sa ma ajutati. Daca trebuie, va las adresa mea de e-mail sau ma puteti gasi pe contul facebook : Laura Ciubotaru. Va multumesc!