| Hehdhdjeheh a întrebat:

Sunt clasa a 8a si ma gandesc sa dau la liceul militar. Nu sunt încă sigura dar vreau sa stiu daca fac liceul militar pot sa dau la academia de poliție? Întreb deoarece stiu ca daca esti la liceul militar nu poti sa dai la orice facultate.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce stii. Indiferent de profilul liceului absolvit poti candida la orice facultate. Asa fiind si cu liceul militar poti candida la orice facultate, deci si la o facultate din cadrul Academiei de Politie.

| Hehdhdjeheh explică (pentru Ioandelasal):

Eu stiu ca nu poti decat la ceva in cadrul armatei sau parca sa fie academia. Sau sa plătești aia 4 ani pe care i-ai facut acolo parca

| Ioandelasal a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

Nu-i adevarat, poti candida la orice facultate.

| florin926481f a răspuns:

La liceul militar ai un fel de contract cu ei, te pregatesc special pentru o academie/scoala militara deci nu poti da la academia de politie. Poate doar daca platesti cei 4 ani de liceu si nu e o suma mica deloc.
Daca vrei la politie du te la un liceu civil si apoi dai la academie.

| RedHat344 a răspuns:

Poti candida la orice facultate doresti daca ai absolvit un liceu militar, plus ca sunt multe beneficii la liceul militar, ai cazare gratis, mancare, iesirile din liceu pentru a te duce la familie sunt platite de ei... sper ca te am ajutat