| RonyJey a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si de mult timp ma gandesc sa dau la medicina, insa pana acum nu stiu absolut nimic. La biologie sa zicem ca mai inteleg, in schimb la chimie nu stiu absolut nimic. Am tot tras de timp si acum mai sunt doar cateva luni pana la vacanta de vara. Credeti ca mai am timp intr-un an si ceva sa invat astfel incat sa pot intra la buget? Avand in vedere ca nu sunt pe profilul corespunzator, trebuie sa invat si pentru bac, care nu va fi din niciuna din materiile pentru medicina.

Răspuns Câştigător
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu mai știu ce se cere acum la medicină.
Atunci se dădea examen la anatomie, chimie organică și fizică de clasa a 10a și a 12a.
Au fost oameni care au intrat la medicină.
Dacă muncești f mult și f serios vei putea intra și tu la medicină.

5 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Da, având în vedere că ai vara la dispoziţie să înveţi, există şanse mari să intri la buget. Gândeşte-te bine dacă asta este ceea ce îţi doreşti cu adevărat, pentru că acest lucru presupune seriozitate şi multă muncă pentru a reuşi.
Eu sunt la profil matematică-informatică, intensiv informatică în clasa a XI-a şi vreau să dau la Medicină, însă mă pregătesc deja de câteva luni bune şi sunt sigur că, indiferent de concurenţă, o să intru la buget. Baftă!

| RonyJey explică (pentru Chris):

Multumesc mult. Bafta si tiewinking

| Chris a răspuns (pentru RonyJey):

Nu ai pentru ce, dacă îţi doreşti cu adevărat, vei reuşi!

| Ioana2012J a răspuns:

Hei, in ce oras ai vrea sa dai la medicina?