| Mcnebunatika a întrebat:

Unchiul meu canta intr-o formatie ( nu vede). Eu si familia mea am vrea sa-i facem o surpriza, sa-i facem cunostiinta cu un impresar, dar stim ca se plateste ( impresarul) voi stiti cat ar cam fi ( sau cu o casa de discuri, in constanta). Puteti sa-mi dati si un site. Multa lume il felicita si noi credem ( impreuna cu multi alti oameni) ca ar avea o sansa. Va rog sa nu radeti de ce am zis mai sus.

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Daca reusesti sa convingi un impresar sa-l asculte e bine. Va plati el din cistiguri, un procent ce va fi stabilit prin contract.

| neacsumihai2009 a răspuns:

Salut

Un impresar e o idee chiar foarte buna

Acesta nu are o suma fixa, ci procentaj din tot ce va produce unchiul tau, prin el, ca si impresar