| andaanda013 a întrebat:

Trec clasa a 11-a, mate-info, Colegiul National Gh. Sincai si nu stiu ce facultate sa urmez. Sper sa ma ajutati voi. Visam sau mai bine spus visez la medicina. Nu pentru salariu sau mai stiu eu ce, ci pentru ca vreau sa ajut oamenii. Dar aici intervine o problema sau mai multe : mi-e frica ca nu pot ajuta toti oamenii, mi-e frica ca pot muri din cauza mea... Nu stiu ce sa fac. Apoi m-am gandit la ASE, dar nu ma atrage cu nimic. Un sfat. Ce facultate sa urmez? Am vrut sa scriu mai mult, dar nu vreau sa va plictisesc.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca poti sa intrii la medicina, intra la medicina.

Oamenii vor muri cu sau fara "ajutorul" tau.

Daca nu vrei sa faci asta, poti mai tarziu sa te indrepti spre cercetare medicala, sau alte specializari.

Dar fa ce iti place.

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Medicina e o facultate frumoasa. Nu vei regreta. In plus, cu ASE-ul, nu faci mare lucru in ziua de astazi. Ies prea multi contabili si sunt prea putine locuri de munca. Bafta, gandeste-te bine, alege ce iti place si munceste ca sa ajungi acolo!