| anonim5491 a întrebat:

nu ma pot hotari la ce facultate sa dau
imi plac oamenii, imi place sa comunic de fapt toate activitatile artistice creative sa ii ajut sunt foarte sociabila imi place sa scriu dar pe cealalta parte sunt pe mate info profil real nu imi place informatica si fizica dar ma inteleg cu biologia si matematica
ma atrage un viitor la medicina dar nu sunt sigur...
voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Salut! Eu iti propun Facultatea de Psihologie. Uite aici cateva detalii :

http://www.utm.ro/facultatea-de-psihologie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in liceu m-am inteles bine cu toate materiile, dar una si una tot trebuie sa-ti cada cu tronc.
Gandeste-te bine!

Nu merge pe principiul „ma inteleg cu" sau „ma atrage cutare chestie dar nu stiu sigur".
Esti in clasa a XII-a macar? Daca nu atunci mai ai timp sa te gandesti.

| anonim5491 explică (pentru anonim_4396):

Vreau medic pentru ca imi place cu ce se ocupa medicina si mereu de cand eram copl am admirat medicii adica vedeam un medic...wow intr.o zi as vrea sa fiu si eu ca el dar ceilalti ma descurajeaza de asta nu stiu sigur

| PeFuga a răspuns:

Medicina sau bioinginerie medicala. Sau, cel mai bine, fa niste teste pe net pentru orientarea in cariera. Cat despre activitatile sociale si artistice, poti oricand sa faci voluntariat intr-un ONG (sau mai multe) pe exact ceea ce iti place. Mult succes!

| xXNikeXx a răspuns:

Salut dupa parerea mea ai 2 variante.
Academia de Politie ( daca iti place engleza/franceza, istoria si romana)
Sau
Facultatea de Psihologie

| Nuta_Lucian_2000 a răspuns:

Psihologie ceva...