| Anastazia1a a întrebat:

Sunt clasa a 12-a la prolfil mate-info si m-am gandit sa ma duc la facultate in Cluj la mate-info, insa parintii mi-au tot spus sa merg la medicina. Asa ca am ajuns in punctul in care nu mai stiu daca asta este ce vor ei sau ce vreau eu. Aveti vreun sfat? Poate este cineva care a fost in acceeiasi situatie candva?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fa ceea ce vrei tu. Asa mi-au zis si mie legat de medicina. Insa am ales politehnica. Si sunt extrem de multumit de aceasta alegere.

| Anastazia1a explică (pentru DoarBogdan):

Ce se invata la politechnica? Ce vei fii dupa terminarea facultatii?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Anastazia1a):

Depinde pe ce domeniu/facultate. Programare/mate/fizica/comunicatii/media/mecanica/web. Si dupa ce termini o sa fii inginer. Poti sa te angajezi cam in orice domeniu ce tine de profil real big grin (in afara de medicina).

| zilog a răspuns:

Să trăiți Domnule Doctor se poate o rețetă un concediu o scutire o trimitere
poftiți
nu nu trebuie
și la sfârșitul zilei ai și tu intre 500 si 5000

depinde ce medic ești

pe când ca și informatician îți trag unii și alții țepă cu salariul
își bat joc de tine
sau te muncesc ca pe hoții de cai