| PrecioussGirl a întrebat:

Dupa liceu vreau sa dau la balneofiziokinetoterapie si recuperare. Aceasta sectie se gaseste si la scoala postliceala Carol Davila dar si la Universitatea Carol Davila. Cineva apropiat mie mi-a spus ca cei care angajeaza se feresc sa angajeze pe cineva in acest domeniu (balneofiziokinetoterapie si recuperare) care are studii superioare pentru ca conform legii au un salariu mai mare. Asta pentru ca cel de la postliceala a invatat aceleasi lucruri ca unul care a facut facultatea si deci cel de la postliceala se angajeaza mai repede. Este adevarat? Pentru ce sa optez postliceala sau facultate?
P.S.: La postliceala taxa pe an este de 25 de milioane, iar la facultate 40. REPET se face aceeasi materie in ambele locuri (ma refer strict la acest domeniu)
MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Eu sunt anul 2 la o postliceala de acest gen si totul este bine nu este adevarat ca esti angajat mai greu daca ai facultate si nu postliceala daca te tine buzunarul mergi la facultate (parerea mea) daca nu se poate ramai la postliceala.

| Minda_Fabian_1992 a răspuns:

La facultatea de medicina termini licentiat in BFKTR iar la o postliceala termini asistent bfktr.