| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, la facultatea de jurnalism exista si cursuri de limba engelza?
Cine se inscrie la facultatea de jurnalism trebbuie sa cunoasca si limba engelza?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur exista si cursuri de engleza sau cel putin putin o materie unde trebuie sa dai un colocviu pentru engleza. In general in primul an de facultate.

| Wr3nch a răspuns:

Engelza nu, si nici engleza. O sa faci probabil un an un curs unde invatati ceva lejer, de baza.

| Catrice a răspuns:

Nu,înveți extratereastrahee hee

| Curious2 explică (pentru Catrice):

Fii ma, serios.

| Catrice a răspuns (pentru Curious2):

Am sa fiu, când ai sa fi si tu.

| Curious2 explică:

Of, imi cer mii de scuze.
Formele corescte sunt " engleza " si "trebuie".